Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 13 січня


14.01.2021 18:51

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 13.01.2021

 

Фокус: Україна

Сегменти: Державні облігації

Аналітики: Тарас Котович

 

Структура позик покращилася

Коментар щодо результатів аукціону

 

Другий тиждень поспіль Міністерство фінансів залучає до бюджету великі обсяги, і переважно це нові залучення. Цього разу структура попиту і залучень змінилася на краще -- більшість позик уже були здійснені з погашенням не раніше наступного року. Так, після того, як понад 90% коштів минулого тижня бюджету принесли 70-денні облігації, цього разу запозичення з погашенням ще цього року склали усього 26% від усіх залучень.

Найбільший попит було зафіксовано на річні ОВДП, і це був єдиний пропонований учора випуск, за яким було відхилено частину попиту. Із 43 заявок Мінфін задовольнив 37, відхиливши лише 6%. Тож із 4.7 млрд грн попиту було продано ОВДП на 4.4 млрд за номіналом та залучено 4.7 млрд грн. А от ставки майже не змінилися – максимальна задоволена ставка залишилася на рівні 11.7%, а середньозважена хоч і зросла, проте лише на 2 б.п., до 11.69%.

Змінилася середньозважена ставка і за піврічним випуском. Тут попит був майже удвічі меншим за річні інструменти, але більш одностайний – зі ставками від 10.69% до 10.75%, що було не вище минулого аналогічного розміщення у грудні 2020 року. Тож весь попит задоволено, а середньозважена ставка навіть знизилася – на ті ж 2 б.п., до 10.73%.

Більшим, ніж минулого тижня, був попит і на довші папери. Загалом за такими випусками він зріс майже уп’ятеро і дуже ймовірно, що більшість заявок надійшла від нерезидентів. Тут ставки були одностайними і незмінними, тому бюджет отримав ще понад півмільярда гривень.

А от валютні ОВДП не дуже цікавили учасників аукціону. Попит був лише на рівні $50 млн. І це після того, як минулої середи Міністерство фінансів виплатило $187 млн погашень та відсотків. Не виключено, що частина коштів була конвертована у гривню в очікуванні укріплення курсу національної валюти найближчим часом.

Тому структура залучених коштів і фінансування бюджету значно покращилися, адже більшу частину нових запозичень уже не треба буде рефінасовувати цього року. І при цьому вартість запозичень для бюджету залишається стабільною, а обсяг попиту дозволяє навіть відхиляти частину дорожчих заявок і не підвищувати ставок.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua

Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua

Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua

Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 

вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,

тел: +38 044 3777040       WEB   www.icu.ua

 

ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.

Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.

Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на research@icu.ua.       

--------

УВАГА!  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.