Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 20 січня


21.01.2021 18:45

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 20.01.2021

 

Фокус: Україна

Сегменти: Державні облігації

Аналітики: Тарас Котович

 

Повне рефінансування сьогоднішніх погашень

Коментар щодо результатів аукціону

 

Учора Міністерству фінансів вдалося рефінансувати всю суму сьогоднішніх погашень ОВДП, але для того щоби зібрати всю необхідну суму, не обійшлося і без підвищення ставок.

Щоправда, вчора мало місце не тільки підвищення, а й зниження. Так, за 3-місячним випуском облігацій Мінфін встановив обмеження на обсяг розміщення у сумі 500 млн грн за номіналом. Тож це викликало підвищену конкуренцію і різке зниження ставок.

Із 31 отриманої заявки Мінфін задовольнив тільки 22, але частина з них була задоволена частково. Так, ставку відсікання було знижено на 55 б.п., до 9.45%, а от середньозважену – одразу на 82 б.п., до 9.18%, що лише на 18 б.п. вище мінімальної ставки у заявках. А це означає, що основний задоволений попит учора на ці папери був ближче до 9%.

А от за річними та дворічними ставки довелося підвищувати. Ці інструменти зібрали левову частку попиту, понад 10 млрд грн при загальному попиті 13.5 млрд. Але тут, вочевидь, запит від учасників аукціону був більш агресивний. Ставку відсікання за річними ОВДП було підвищено на 5 б.п., до 11.75%, а за дворічними ще більше – на 10 б.п., до 11.95%.

Не змінилося бачення ставки за 3-річними паперами -- ні в Мінфіну, ні переважно в інвесторів. Тут більшість попиту була за вже звичною ставкою 12.15%, тож відхилено було лише дві заявки, на 50 млн грн загалом.

Та найбільш цікавим було розміщення 6-річних облігацій. Ще рік тому Мінфін спробував розміщувати 7-річні ОВДП і навіть за два рази розмістив 3.9 млрд грн таких інструментів. У січні 2020 попит перевищив 9 млрд грн, а от у лютому попитом вони вже не користувалися. Але важливо те, що це були перші ринкові випуски з таким терміном обігу. З початком пандемії і карантину їх більше і не пропонували ринку.

Тому фактично вчора відбулося відновлення їх розміщень. І досить успішно. Попит обсягом 1.3 млрд грн був у 20 заявках, що цілком непогано. Ставки у заявках розташувалися в діапазоні 12.4-12.6%, тому більшість попиту було задоволено.

Тільки одна заявка була відхилена, на 50 млн грн, а ставка відсікання встановлена на рівні 12.5%, що лише на 25 б.п. вище 4-річних паперів, які Мінфін розміщував наприкінці минулого року.

Тож загалом до бюджету було залучено 12.3 млрд грн. Цей обсяг кошті в повністю покриває погашення 11.9 млрд ОВДП сьогодні, а от на виплати з обслуговування гривневого боргу – ще більше 2 млрд грн – доведеться використати кошти з попередніх аукціонів.

Отже, результат учорашнього розміщення облігацій цілком можна назвати по зитивним, а Міністерству фінансів тепер, мабуть, не доведеться активно конвертувати валюту для виплат найближчим часом. Адже до кінця місяця виплати з погашення та обслуговування боргу вже будуть приблизно удвічі меншими – лише 6 млрд грн та менше 10 млн доларів США.

 

   

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua

Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua

Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua

Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 

вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,

тел: +38 044 3777040       WEB   www.icu.ua

 

ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.

Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.

Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на research@icu.ua.       

--------

УВАГА!  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.